Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Pohár rozhlasu mladší žáci 2022

Pohár rozhlasu mladší žáci 2022Po dvouleté odmlce nás čekal svátek atletiky v podání Poháru rozhlasu. Dějištěm soutěže byl tento rok Sokolský ostrov. V září na přespolním běhu jsme si ověřili, že se můžeme rovnat s těmi nejlepšími, a tak jsme se na atletický vrchol sezóny důsledně připravovali. Zvláštní pozornost jsme věnovali skoku do výšky a hodům. Po školním atletickém kole jsme s paní učitelkou Hašovou vytvořili sestavu. Větší problém bylo rozložení jednotlivců do konkrétních disciplín, neboť nás limitoval fakt, že každý jedinec mohl nastoupit maximálně do 2 disciplín + štafety.

Mladší žáci sestava:

Matyáš Kušnír, Dominik Němec, Filip Doležal, Martin Jindra, Marek Holšán, Pavel Čada, Pavel Nikodem, Jakub Frolík, Josef Sýkora, Adam Flegl,

Mladší žákyně sestava:

Danica Herdová, Karolína Čadová, Tereza Šebková, Lenka Kundrátová, Magdaléna Chýnová, Zuzana Bužková, Nikol Chrtová, Valérie Matoušková, Kristýna Mašková, Veronika Marcínová, Anna Zemenová, Anna Měšťanová,

 Celá soutěž probíhala systémem, kdy nejlepší dva výkony z jednotlivých disciplín z každé školy se počítaly do bodování týmů. Do disciplíny jsme mohli nasadit až tři závodníky. Této možnosti jsme plně využili.

Kromě týmových úspěchů jsme na soutěži zaznamenali i výborné individuální výkony. Skok vysoký jsme v obou kategoriích vyhráli, konkrétně v podání Dominika Němce (158 cm) a Danici Herdové (142 cm). Navíc na třetím místě skončila Karolína Čadová a na 5. místě Matyáš Kušnír. Tento počin hodnotili někteří kantoři slovy: „Vy tam snad máte v tom Ševětíně skokanskou školu“. Dařilo se nám také v rychlostních disciplínách. Sprint na 60 m žáků vyhrál s velkým náskokem opět Dominik Němec. Karolína Čadová na stejné trati obsadila 3. místo. Nejrychlejší štafeta dívek z okresu České Budějovice byla opět ze Ševětína v sestavě (Bužková, Chýnová, Čadová, Herdová). Na závěr celé akce přišly vytrvalostní závody. V něm opět excelovala naše děvčata. Zuzana Bužková s časem 1:52 zvítězila o necelých 5 sekund. Třetím místem podtrhla naše parádní vystoupení Danica Herdová.

Tyto fantastické individuální výkony zajistily našim děvčatům 2. místo v soutěži týmů! Kluci do poslední chvíle bojovali o bronz. Nakonec skončili na krásném 5. místě z 13 účastníků. V celkovém hodnocení jednotlivců obsadil Dominik Němec 1. místo, Zuzana Bužková 2. místo a Karolína Čadová 3. místo. Umístění jsou o to cennější, že v každé kategorii startovalo přes 100 závodníků, z nichž řada navštěvuje atletické kroužky, proto také naši nejlepší atleti dostali řadu zajímavých nabídek. Výsledky v mladší kategorii nám dávají do dalších let závazek a motivaci.

výsledková listina - https://online.atletika.cz/vysledky/63929/0/2

Atletice zdar!!!

Mgr. Jan Duspiva

f2.png

f1.png