Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Školní výlet 6.A a 6.B

Školní výlet 6.A a 6.BŠkolní výlet 6.A a 6.B do zábavního parku Mirakulum dne 12.5. 2022 (fotografie)

Ve čtvrtek 12. května 2022 jsme se vydali na školní výlet až do Milovic, města ve Středočeském kraji, 12 km od Nymburka. Na místě bývalého vojenského prostoru, kde žilo po roce 1968 až 100 000 tisíc sovětských vojáků, se nachází na ploše 10 hektarů zábavně-naučný park Mirakulum, země plná her, zábavy, stromů a zvířat.

Hned po příjezdu do parku jsme procházeli asi hodinu naučnou stezkou  lektorem, který nám povídal zajímavé věci o přírodě, zvířatech a hlavně o lese. Seznámili jsme se s druhy dřev, s jejich vlastnostmi a využitím, na stezce byla i mini ZOO. Procházka byla příjemná, všude kolem zeleň, stromy a stín, i když byl krásný slunečný den. Kolem jsme viděli lákavé atrakce, děti už se na ně nemohly dočkat. Konečně nastal čas, kdy se mohly vydat do ráje aktivit.

Dominantou parku je dřevěný hrad s 8 věžemi, plný průlezů, visutých můstků, skluzavek a rozhleden, nechybí ani opevnění a systém více než půl kilometru podzemních chodeb, které se splétají pod centrální částí Mirakula. Při procházce parkem nacházíme aktivní i odpočinkové zóny, tři velké nafukovací trampolíny, přírodní bludiště a nejzajímavějším pro nás bylo největší lanové centrum v ČR. Prochází korunami stromů, je plné visutých můstků, lanových stezek a překážek vedených různými směry a v několika patrech. Vodní svět zatím nebyl zprovozněn. Vláček po úzkokolejce  na tankodrom jezdí jen o víkendech, ale přesto jsme si užili hodně zábavy.

Mgr. Hana Faloutová

IMG_20220512_140559.jpg