Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Exkurze do keramické dílny v Hrdějovicích

Exkurze do keramické dílny v HrdějovicíchV úterý 10. 5. 2022 a ve čtvrtek  12. 5. 2022 byly třídy 6.B a 3.A v Hrdějovicích v  keramické dílně. Úžasný, úžasný výlet – exkurze... předčilo to očekávání, jak  paní učitelky Faloutové a paní učitelky Ludviky Stoklasové, tak dětí. S tímto  nápadem  přišla paní asistentka Lucie Novotná, která nám dělala doprovod a vše v Hrdějovicích zajistila a domluvila. Tímto jí velmi děkujeme. Děti  i my dospělí jsme si namalovali hrneček. Pak nás pan majitel provedl celým areálem a vše dopodrobna vysvětlil. Byli jsme všichni nadšeni. Děti se zájmem malovaly, sledovaly práci malířek i přípravu hlíny a také si samy zkusily z hlíny vyrábět a malovat na ni.

Určitě se v září do Hrdějovic vrátíme a už máme  vymyšleno, co budeme dělat. Pro rodiče je to zatím překvapení. (fotografie)

Mgr. Hana Faloutová a Mgr. Ludvika Stoklasová

20220512_095505.jpg