Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Planetárium 3.A a 3.B

Planetárium 3.A a 3.BDatum konání:
27.3.2024

Ve středu 27. března 2024 navštívili žáci třetích tříd Planetárium v Českých Budějovicích.  Nejprve v kinosálu hvězdárny zhlédli pořad s názvem Virtuální telurium. Během tohoto pořadu se žáci názorně seznámili se základními pohyby Země, Měsíce a ostatních těles sluneční soustavy. Dozvěděli se, proč se střídá den a noc, a proč se mění roční období i tvar Měsíce. Potom zavítali do sálu planetária se simulací noční oblohy. Umělá obloha byla prezentována v takové podobě, v jaké ji bylo možno vidět v den návštěvy ve skutečnosti. Děti byly pomocí cílených otázek vedeni k chápání základních astronomických faktů tak, aby byly následně schopny samostatné orientace na hvězdné obloze. Protože v den návštěvy bylo jasné počasí, došlo i na pozorování Slunce speciálně upraveným okulátorem v kopuli hvězdárny. Na závěr měli žáci možnost zakoupit si drobné upomínkové předměty a pohlednice s astronomickými motivy.

 třídní učitelky Mgr. Hana Chovancová a Mgr. Marta Perničková

planetárium 3.tř..jpg