Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Karneval ve 2.A

Karneval ve 2.ADatum konání:
8.4.2024

Karnevalové vyučování ve 2.A se uskutečnilo v pátek 8.3.2024 Do školy žáci nepřišli jako obvykle, ale v kostýmech. Mezi dětmi se objevila například princezna, zvěrolékařka, čaroděj i hokejista. Přestože vypadali jako z pohádky, svoje školní povinnosti nebrali na lehkou váhu. Karnevalová výuka byla zaměřená na češtinu i na matematiku. Žáci pracovali ve skupinách, kde si vyzkoušeli, jaké to je spolupracovat a společně řešit zadané úkoly. V matematice si procvičili sčítání a odčítání do 100. Procvičili si také počítání se závorkami. V českém jazyce se věnovali měkkým a tvrdým souhláskám, popisovali a vybarvovali klauna. Nezapomnělo se ani na čtení s porozuměním a běhací diktát, při kterém si děti doslova zařádily. Když byla práce hotová, přišel čas na odměnu. Žáčci si pochutnávali na dobrotách, které si přinesli z domova a zatancovali si jako na skutečném maškarním plese. K tanci je doprovázely jejich oblíbené písničky. Karnevalové dopoledne si všichni náramně užili. Poctivě pracovali, ale také si dopřáli spoustu legrace.

Mgr. Semmelbauerová DiS.

karneval 2.A_1.jpg karneval 2.A_2.jpg
karneval 2.A_3.jpg karneval 2.A_4.jpg
karneval 2.A_5.jpg karneval 2.A_6.jpg