Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > exkurze 7.A na Vrbenské rybníky - vodní ptáci

exkurze 7.A na Vrbenské rybníky - vodní ptáciV úterý 26.3.2024 jsme se s žáky 7.A zúčastnili exkurze na Vrbenské rybníky v Českých Budějovicích. Naším cílem byli především vodní ptáci, ale nepohrdli jsme ani botanikou. Na začátek jsme shlédli unikátní hnízdiště kolpíků bílých a kvakošů nočních. Na rybnících plavalo také množství kachen (například poláků chocholaček a zrzohlávek rudozobých) a dokonce jsme viděli i námluvní rituály potápky roháče. Také kolonie volavek popelavých a kormoránů velkých nás velmi zaujala. Z botaniky jsme  zkoumali například různé typy trichomů. Odpočinek se neobešel bez ohně (samozřejmě mimo rezervaci) a buřtů. Nakonec si žáci své poznatky osvěžili a upevnili vyplněním pracovních listů u limonády v minipivovaru Kněžínek, kde je i krásná ptačí pozorovatelna.

Mgr. Irena Procházková

rybníky_1_26.3..jpg rybníky_2_26.3..jpg
rybníky_3_26.3..jpg rybníky_4_26.3..jpg

rybníky_5_26.3..jpg