Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > literární soutěž "Jihočeský úsměv" 2023

literární soutěž "Jihočeský úsměv" 2023Každým rokem pořádá Jihočeská vědecká knihovna Jihočeský úsměv, jednu z nejstarších a nejoblíbenějších literárních soutěžích v našem kraji. Do soutěže bylo letos zasláno 158 povídek, básní, esejí či úvah od účastníků ve věku od osmi do patnácti let, porota poté vybrala desítku nejlepších prací, mezi nimiž jsem měla to štěstí se letos umístit i já. Slavnostní vyhlášení a předání cen bylo naplánováno na 7. 12. v Jihočeské vědecké knihovně, kde jsem samozřejmě nemohla chybět.

Když jsem tam spolu s dalšími soutěžícími dorazila, přivítala nás porota krátkým proslovem a poděkováním. Následně byly práce přečteny s improvizovaným hudebním doprovodem a byly předány ceny, mezi nimiž byly krom sborníku s vítěznými pracemi a diplomem i propisky, bonbóny, poukázky na knihy, tričko, švihadlo, jojo, hrneček a ponožky, zkrátka všechno možné. Poté jsme si poslechli i pár dalších skvělých děl, která se do nejlepší desítky nedostala, bylo nám pogratulováno a nakonec jsme si pořídili společné fotky. Úspěch v soutěži mě velmi motivoval a v psaní budu určitě pokračovat a posouvat se dál.

Veronika Paurová,  9. A

ju.png