Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Olympiády z ČJ a D

Olympiády z ČJ a DNa konci listopadu proběhla školní kola hned dvou olympiád. Olympiády z českého jazyka se zúčastnilo třináct žáků 8. a 9. tříd. Nejprve vyplnili test z mluvnice, poté následovalo psaní slohové práce. Konkurence byla letos opravdu velká. Nejlépe si vedly Veronika Marcínová z 9. A (40 bodů z 50) a Veronika Paurová z 9. A (39,5 b.), které budou naši školu reprezentovat v okresním kole, třetí příčku obsadila Natálie Kučerová z 9. A (36 b.).  
Dějepisná olympiáda má letos stanoveno téma „Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí (Čechy, Morava, Slezsko) - od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.” Vyzkoušelo si ji dvacet tři účastníků, rozdíl mezi prvními třemi žáky byl mimořádně těsný (rozhodla tzv. rozřazovací otázka) - Lukáš Janouš, 8. B (49,8 bodu); Jan Zabilka, 9. A (49,7 bodu); Petr Žatečka, 9. A (49,6 bodu); do okresního kola však obvykle postupuje pouze nejlepší žák. 
 
Všem zúčastněným děkujeme a postupujícím budeme v okresním kole držet palce.
 Mgr. Jana Chalupová