Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Jarní stezka prvních tříd

Jarní stezka prvních třídDne 26.5.2023 se uskutečnil projektový den prvňáků a žáků mateřské školy. Během čtyř vyučovacích hodin provázelo žáky téma jaro. Celé vyučování probíhalo v přírodě.

Žáci ze základní školy se sešli u mateřské školy s předškoláky, vytvořili s nimi dvojice a vydali se po barevných fáborkách směrem do lesa na jarní stezku plnit společně úkoly. Prvňáčci četli dětem z mateřské školy otázky, společně se domluvili na správné odpovědi a tu poté zapsali do kartičky. Na konci stezky se všichni sešli v lese a odpovědi z kartiček sepsali do tajenky, ze které jim vyšlo správné řešení. Všechny děti čekala pochvala a sladká odměna. Prvňáčci během tohoto dopoledne mohli předškolákům ukázat, jak umí na konci školního roku krásně číst a psát. Celé dopoledne nám svítilo sluníčko, akci jsme si velice užili a těšíme se na další spolupráci s mateřskou školou. (fotografie)

Mgr. Michaela Semmelbauerová a Mgr. Dana Vojtová

V letošním školním roce pokračuje ještě větší a cíleně provázaná spolupráce mezi základní a mateřskou školou. Při společných akcích se děti navzájem více poznávají, jsou v jiném prostředí, než na které jsou zvyklé, seznamují se s novými kamarády. Také učitelé, kteří budou příštím rokem prvňáčky vyučovat, poznali řízenou činnost předškoláků ve školce. Přechod dětí ze školky do školy je důležitým okamžikem v životě, a proto se všichni snažíme, aby byly děti připraveny co nejlépe. Víme, že naše škola má v této oblasti veliký potenciál a proto považujeme tyto aktivity za klíčové.

Děkuji paní zástupkyni pro MŠ Janě Mizerové za vypracování plánu spolupráce a všem učitelům ZŠ a MŠ Ševětín, kteří plán naplňují. Tímto směrem chceme i nadále naši školu rozvíjet.

Mgr. Jana Schnelzerová

IMG-20230601-WA0000.jpg IMG-20230601-WA0001.jpg IMG-20230601-WA0002.jpg
IMG-20230601-WA0003.jpg IMG-20230601-WA0004.jpg IMG-20230601-WA0005.jpg