Úvod > Základní škola > Aktuality > Preventivní programy pro žáky 2022 - 2023

Preventivní programy pro žáky 2022 - 2023

Ve školním roce 2022 - 2023 se uskutečnilo několik preventivních programů rizikového chování dětí.

Žáci prvního stupně si užili své interaktivní programy v 1. pololetí s lektorkou z Etických dílen, se kterou již spolupracujeme několik let.

Pro žáky 6. – 9. ročníků proběhly zajímavé besedy v průběhu měsíce května. Navázali jsme spolupráci s Policií ČR, konkrétně s tiskovou mluvčí por. Ing. Štěpánkou Schwarzovou, která děti seznámila s různými tématy z běžného života, nebezpečími, se kterými se mohou setkat a poradila jak se správně zachovat v různých situacích a jak také těmto situacím předcházet. Pro každý ročník měla připraveno jedno zajímavé téma:

6. třídy: Dopravní výchova

7. třídy: Nebezpečí internetu – netolismus, sociální sítě, závislost na internetu

8.třídy: Domácí násilí, šikana

9.třídy:Trestněprávní odpovědnost

Besedy byly zpestřeny krátkými videoukázkami, které navodily příjemnou atmosféru k diskusi. Děti tak ztratily ostych a měly možnost se zapojit a ptát se na všechno, co je k danému tématu zajímalo.

Mgr. Ivona Hercegová