Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Atletické závody v Lomnici nad Lužnicí 2023

Atletické závody v Lomnici nad Lužnicí 2023Téměř na rok shodně, konkrétně 29. května se konaly atletické závody v Lomnici nad Lužnicí. Loňská premiéra pro nás skončila překvapivým celkovým vítězstvím.  Tento rok, tak na nás leželo břímě obhájců vítězství. Naše přes 40 členů čítající výprava (včetně pana učitele Duspivy a paní učitelky Hašové) se vydala vstříc zisku dvou obrovských pohárů. Závodu se zúčastnilo celkem 9 základních škol. Mezi favority patřily školy z Veselí nad Lužnicí, domácí Lomnice, Dolní Bukovsko a po výkonech v minulém roce jsme to byli také my. Soutěžilo se ve 2 hlavních kategoriích. První byla určena pro děti 4. a 5. tříd. Do druhé početnější skupiny patřili všichni žáci druhého stupně (6. až 9. třída). Závodilo se v těchto disciplínách (sprint, skok daleký, hod kriketovým míčkem, štafety, vrh koulí, běh na 200, 400, 800 a 1500 metrů).  Pro každou disciplínu vyjma štafet byla připravena jedna sada medailí (zlato, stříbro, bronz). O celkovém vítězi malého atletického mistrovství jižních Čech nerozhodoval počet všech medailí, ale stejně jako na olympiádě pouze zisk prvních míst. Maximálně mohly školy vyhrát 24 zlatých medailí.

S celkovou bilancí 11 zlatých, 6 stříbrných a 7 bronzových medailí jsme stejně jako před rokem zvítězili a stali se nejúspěšnější školou na atletických závodech s názvem LomAZ – Sport dětem. Na druhém místě skončila ZŠ Veselí nad Lužnicí Blatské sídliště, která získala 7 zlatých, bronz patřil škole z Dolního Bukovska, která vybojovala 4 prvenství.

Hlavním iniciátorem skandování a hlasité podpory byl Martin Jágl, který společně s našimi žáky, vytvořili při vyhlašování úžasnou atmosféru, kterou nám po závodě pochválil i samotný starosta města Lomnice nad Lužnicí. Po vyhlášení vítězů propukla v našem táboru obrovská euforie a radost, na kterou budeme s paní učitelkou Hašovou jednou v důchodu na stará kolena vzpomínat.

Stejně jako loni, byl i tento rok fantasticky zorganizovaný. Hlavní zásluhu na tom má město Lomnice v čele s panem starostou, místní základní škola a tým pořadatelů okolo Kristýny Božovské. Dále bych chtěl poděkovat Terce Stoklasové, která vede v Ševětíně oddíl atletiky a stará se tak o naše talenty. Těchto úspěchů bychom jako škola nemohli dosáhnout bez pořádné podpory vedení zejména bez naší paní ředitelky Jany Schnelzerové, která nám umožňuje se takovýchto akcí účastnit a je jedním z největších fanoušků.

            Medailová umístění:

Zlato: Bužková Zuzana 2x, Vlčková Anežka 2x, Čadová Karolína 1x, Němec Dominik 1x, Herdová Nikola 1x, Hejna Petr 1x, Štafeta mladší dívky, starší dívky a starší chlapci

Stříbro: Vondrášková Valentýna 1x, Jágl Martin 1x, Herdová Danica 1x, Tržilová Tereza 1x, Čadová Karolína 1x, Flegl David 1x,

Bronz: Trmata Andreas 1x, Hejna Lukáš 1x, Kovářová Alexandra 1x, Flegl David 1x, Herdová Nikola 1x, Vondrášková 1x, Tržilová Tereza 1x,

            Zlatá sestava LomAZ 2023:

Flegl David, Bužek Jan, Vavříček Jáchym, Hejna Petr, Hejna Lukáš, Ašenbryl Jan, Bednář Petr, Vondrášková Valentýna, Herdová Nikola, Němec Tomáš, Vlčková Anežka, Vlažná Tereza, Novotná Sára, Kovářová Alexandra, Frolíková Anna, Procházková Adriana, Simpson Liliana, Tržilová Tereza, Bužková Zuzana, Chrtová Nikol, Čada Pavel, Nikodem Pavel, Lorenc Matyáš, Kundrátová Lenka, Jindra Martin, Němec Dominik, Doležal Filip, Kušnír Matyáš, Frolík Jakub, Herdová Danica, Čadová Karolína, Kovářová Karolína, Pincová Aneta, Jarešová Aneta, Březinová Lenka, Vondrášková Anna, Vlažný Ondřej, Krátký Jonáš, Jágl Martin, Rozboud Vojtěch, Trmata Andreas, Novotný Jiří, Bužková Veronika

Mgr. Jan Duspiva

Milí žáci sportovci a senzační kolegové, velice vám děkuji za vaše nasazení a sportovní nadšení. Právem si zasloužíte být nejlepší. A jak řekl Jan Ámos Komenský: "„Dobrý učitel, dobrý učeň, dobré učení mocně umění rozmnožuje.“

IMG-20230529-WA0027.jpg

IMG_20230529_155114_039.jpg IMG-20230529-WA0003.jpg