Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Atletické závody v Lomnici nad Lužnicí 2023

Atletické závody v Lomnici nad Lužnicí 2023

Téměř na rok shodně, konkrétně 29. května se konaly atletické závody v Lomnici nad Lužnicí. Loňská premiéra pro nás skončila překvapivým celkovým vítězstvím.  Tento rok, tak na nás leželo břímě obhájců vítězství. Naše přes 40 členů čítající výprava (včetně pana učitele Duspivy a paní učitelky Hašové) se vydala vstříc zisku dvou obrovských pohárů. Závodu se zúčastnilo celkem 9 základních škol. Mezi favority patřily školy z Veselí nad Lužnicí, domácí Lomnice, Dolní Bukovsko a po výkonech v minulém roce jsme to byli také my. Soutěžilo se ve 2 hlavních kategoriích. První byla určena pro děti 4. a 5. tříd. Do druhé početnější skupiny patřili všichni žáci druhého stupně (6. až 9. třída). Závodilo se v těchto disciplínách (sprint, skok daleký, hod kriketovým míčkem, štafety, vrh koulí, běh na 200, 400, 800 a 1500 metrů).  Pro každou disciplínu vyjma štafet byla připravena jedna sada medailí (zlato, stříbro, bronz). O celkovém vítězi malého atletického mistrovství jižních Čech nerozhodoval počet všech medailí, ale stejně jako na olympiádě pouze zisk prvních míst. Maximálně mohly školy vyhrát 24 zlatých medailí.

S celkovou bilancí 11 zlatých, 6 stříbrných a 7 bronzových medailí jsme stejně jako před rokem zvítězili a stali se nejúspěšnější školou na atletických závodech s názvem LomAZ – Sport dětem. Na druhém místě skončila ZŠ Veselí nad Lužnicí Blatské sídliště, která získala 7 zlatých, bronz patřil škole z Dolního Bukovska, která vybojovala 4 prvenství.

Hlavním iniciátorem skandování a hlasité podpory byl Martin Jágl, který společně s našimi žáky, vytvořili při vyhlašování úžasnou atmosféru, kterou nám po závodě pochválil i samotný starosta města Lomnice nad Lužnicí. Po vyhlášení vítězů propukla v našem táboru obrovská euforie a radost, na kterou budeme s paní učitelkou Hašovou jednou v důchodu na stará kolena vzpomínat.

Stejně jako loni, byl i tento rok fantasticky zorganizovaný. Hlavní zásluhu na tom má město Lomnice v čele s panem starostou, místní základní škola a tým pořadatelů okolo Kristýny Božovské. Dále bych chtěl poděkovat Terce Stoklasové, která vede v Ševětíně oddíl atletiky a stará se tak o naše talenty. Těchto úspěchů bychom jako škola nemohli dosáhnout bez pořádné podpory vedení zejména bez naší paní ředitelky Jany Schnelzerové, která nám umožňuje se takovýchto akcí účastnit a je jedním z největších fanoušků.

Medailová umístění:

Zlato: Bužková Zuzana 2x, Vlčková Anežka 2x, Čadová Karolína 1x, Němec Dominik 1x, Herdová Nikola 1x, Hejna Petr 1x, Štafeta mladší dívky, starší dívky a starší chlapci

Stříbro: Vondrášková Valentýna 1x, Jágl Martin 1x, Herdová Danica 1x, Tržilová Tereza 1x, Čadová Karolína 1x, Flegl David 1x,

Bronz: Trmata Andreas 1x, Hejna Lukáš 1x, Kovářová Alexandra 1x, Flegl David 1x, Herdová Nikola 1x, Vondrášková 1x, Tržilová Tereza 1x,