Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Dětský den na základní škole 2019

Dětský den na základní škole 2019I tento rok proběhl na naší škole Den dětí. Vzhledem k nepřízni počasí byl původní termín 31. května přesunut na pondělí 3. června. Počasí vyšlo báječně. Po celý den do nás pražilo slunce, a tak jsme nezapomínali i na pitný režim.

 Oproti minulému roku doznal program malých úprav. Nejzásadnější změnou bylo zařazení sportovních aktivit po celý den, a tak milovníci kina si museli nechat zajít chuť. Děti nás ale již od rána začaly přesvědčovat, že tento krok byl správný. Téměř celý druhý stupeň si připravil týmy, které zastupovaly jednotlivé třídy. S organizací nám pomáhali i naši deváťáci, kteří si připravili mnoho aktivit pro děti, které se neúčastnily žádného sportu. Na stanovištích si mohly vyzkoušet slepeckou trasu, překážkovou dráhu, chytrý kvíz, malování poslepu a spoustu dalšího. Hlavní program obstaral turnaj ve fotbalu, který byl určen pro chlapce a házená zase patřila dívčím kolektivům. Házené se zúčastnily žačky 6. tříd, které stejně jako 8. třídy vytvořily jeden tým. Další dva týmy obstaraly žákyně 7. A a 7. B. Na turnaj fotbalu se zapsalo rekordně 8 družstev (5. B, 6. třída Buráci, 6. třída Broučci, 7. A, 7. B, 8. A, 8. B a 9. třída). Myslím, že program nabídnul dětem dostatek možností jak se zabavit a užít si tak krásný školní Dětský den.

Pořadí dívek – házená:                     Pořadí kluků – fotbal:

  1. místo – 8. třída       1. místo – 8. B          5. místo – 6. třída Buráci
  2. místo – 7. B            2. místo – 9. třída     6. místo – 6. třída Broučci
  3. místo – 6. třída       3. místo – 8. A          7. místo – 7. A
  4. místo – 7. A            4. místo – 7. B          8. místo – 5. B

Mgr. Jan Duspiva