Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Florbalová liga v Českých Budějovicích 2019

Florbalová liga v Českých Budějovicích 2019Ve čtvrtek 30. května jsme se vydali po půlroční pauze na další z turnajů nultého ročníku Florbalové ligy. Hrálo se ve Všesportovní hale Jihostroje, kde na nás čekala dvě krásně postavená hřiště. Na turnaj dorazilo 8 škol včetně té naší. ZŠ a MŠ Ševětín reprezentovali žáci 4. a 5. tříd. Naši sportovci byli vylosováni do skupiny A společně s týmy ZŠ Dubné, ZŠ Matice Školské a ZŠ Církevní. Hrálo se systémem 3+1 na 13 minut hrubého času.

První utkání jsme odehráli proti ZŠ Dubné a jak již bývá zvykem starty nám moc nejdou. Po 3 minutách byl stav 0:3 v náš neprospěch. Nicméně po vlažném začátku jsme se i my dostali do tempa a po brankách Jáchyma a Tomáše jsme snížili na 2:3. Další dějství patřila opět hostům, kteří odskočili na rozdíl tří branek. Ke konci zápasu jsme mocně finišovali, ale další dvě branky Tomáše znamenali těsnou porážku 4:5.

V druhém utkání jsme nastoupili proti favoritům skupiny ze ZŠ Matice, která měla v týmu zejména výborné fotbalisty, neboť se stali okresními mistry v Mc Donalds´Cupu. V tomto utkání doslova čaroval náš gólman Andy, který předváděl zákroky na hranici možností. Po brankách Tomáše a Danči jsme se radovali z vydřeného a zaslouženého vítězství 2:1.

Poslední utkání jsme odehráli proti ZŠ Církevní, která měla v kádru hned dva výborné hokejisty. Úvod nám vyšel na jedničku, hned z prvních dvou střel Tomáše a Vojty jsme se dostali do slibného vedení 2-0. V dalším průběhu utkání úřadoval především hostující hráč s číslem 13, který vsítil hattrick, k němu se přidal hráč s číslem 10. Celkový stav zápasu 2:4 v náš neprospěch. S bilancí 1 výhry a 2 porážek jsme se dostali do tabulky o konečné 5. – 8. místo.

V další fázi turnaje jsme odehráli zápas proti ZŠ Chrášťany, který skončil remízou 3:3. Toto utkání bylo smolné v tom pohledu, že jsme celý zápas kontrolovali hru, vedli 3:1 a lehkými chybami jsme darovali soupeři dvě branky. Poslední zápas nás čekali žáci ze ZŠ Kamenný Újezd. V tomto utkání jsme potřebovali nutně zvítězit, abychom se dostali do boje o celkové 5. místo. A to se nám podařilo. Vítězství 6:3 nás posunulo k odvetě proti ZŠ Chrášťany. V posledním utkání turnaje jsme předvedli takřka bezchybný výkon. Výhra 7:0 nám zajistila konečné 5. místo.

Turnaj patřil k jedním z nejlépe organizovaných akcí tohoto roku. Naše škola s celkovou bilancí tří výher, dvou proher a jedné remízy zakončila turnaj na 5. místě. Žáci nižšího stupně zaznamenali za půl roku obrovské zlepšení. Svědčí o tom jak předvedená hra, tak také výsledky, kdy na zimním turnaji (prosinec) jsme si odnesli jeden remízový výsledek a dvě porážky. Zejména u nižšího stupně je radost sledovat nadšení ze hry. Deklaruje to i nově vzniklá ševětínská sportovní hymna, kterou si žáci 1. stupně sami vymysleli.

„Černá, zelená to jsou barvy naše,
Ševětín jde do boje a vítězství je naše.
Sportu zdar.

Mgr. Jan Duspiva