Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Výročí sametové revoluce

Výročí sametové revoluceV letošním roce slaví celá republika 30. výročí Sametové revoluce, a tak ani naše škola nemohla zůstat stranou. V říjnu se žáci 9. ročníků zapojili do projektu, který jim měl tuto událost přiblížit. Výsledkem je malá výstava v hale školy zobrazující historické souvislosti, životy významných osobností a rozhovory se současníky sametové revoluce. Součástí jsou i dobové materiály, fotografie významných osobností a společenských událostí či obrazová prezentace s detailním popisem slavné listopadové demonstrace. Celý projekt však neskončil pouhým grafickým zpracováním a výstavou. Žáci si výsledky své práce také vzájemně představili v hodinách dějepisu. Někteří dokonce překvapili svým perfektně připraveným přednesem natolik, že si od ostatních vysloužili hlasitý aplaus. (fotografie z výstavy jsou ve fotogalerii)

Mgr. Veronika Truhlářová

5.png