Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > velký úspěch v okresním kole Olympiády v českém jazyce

velký úspěch v okresním kole Olympiády v českém jazyceV pondělí 29. ledna 2024 proběhlo okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Soutěžící psali nejprve test z mluvnice, následovala slohová práce. Naši školu reprezentovaly dvě žákyně 9. A, celkem se zúčastnilo 72 žáků. V této těžké konkurenci obsadila Veronika Marcínová krásné 20.-21. místo, zatímco Veronika Paurová zazářila na 2. místě se ziskem 43 bodů z 50 a postupuje tak do krajského kola. Za sebou nechala všechny žáky gymnázií, více bodů získala pouze jedna žákyně ZŠ a MŠ J. Š. Baara. Své nedávné úspěchy v literárních soutěžích tak potvrdila i tímto nádherným umístěním. 
Výsledkovou listinu najdete zde:

https://www.ddmcb.cz/…pdf 

Oběma dívkám děkujeme za vynikající reprezentaci školy a Veronice budeme v krajském kole držet palce!

Mgr. Jana Chalupová