Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Lesnická soutěž YPEF 2024

Lesnická soutěž YPEF 2024YPEF je znalostní soutěž zaměřena na žáky a studenty všech základních a středních škol. Cílem této soutěže, která má své kořeny u polských lesníků, je zlepšit povědomí zejména mládeže, ale i celé společnosti, o významu lesů a zdůraznit význam lesnictví v současné době.

Jedná se o mezinárodní soutěž, do které jsou aktivně zapojeny lesnické instituce z cca 10 zemí Evropy. První ročník této soutěže proběhl ve školním roce 2010/2011. Do soutěže se zapojily lesnické instituce a nevládní organizace z 11 států: ČR, Estonska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Německa, Polska, Portugalska, Rakouska, Rumunska a Slovinska.

Místní kola budou probíhat v průběhu ledna až března 2024. Vítězové se pak utkají v kolech regionálních a jeho vítězové pak v národním kole.

Našemu týmu, jehož členové byli: Marek Iška, Štěpán Vaněk a Ondřej Makovička se podařilo vybojovat krásné druhé místo v místním kole.

Moc gratulujeme.

Burešová_les1.jpg