Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Úspěšný rok s Evropským centrem jazykových zkoušek

Úspěšný rok s Evropským centrem jazykových zkoušekV loňském školním roce jsme navázali spolupráci s Evropským centrem jazykových zkoušek a organizovali jsme pro děti přípravný jazykový kurs, který navštěvovalo několik žáků. Ti své roční snažení úspěšně zúročili na začátku června složením jazykové zkoušky Cambridge KET (úroveň Evropského referenčního rámce A2). Tuto zkoušku většina z nich složila mnohem lépe, a to na vyšší úroveň (B1 – základní jazyková úroveň státní maturity), než na kterou se celý rok připravovali. Jedna z našich dnes již bývalých žákyň se rozhodla rovnou skládat zkoušku PET (jazyková úroveň B1) a chyběl jí pouze jediný bod k dosažení úrovně B2, což je vyšší jazyková úroveň státní maturity. Odměnou pro žáky byl nejen dosažený výkon a pochvala od rodičů, ale také slavnostní předávání certifikátů v obřadní síni radnice v Českých Budějovicích, které se uskutečnilo 3. září 2019. Všem patří velká gratulace.

Mgr. Ivona Hercegová

aj-kolaz.png