Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > úspěch v krajském kole dějepisné olympiády

úspěch v krajském kole dějepisné olympiádyV pondělí 27. března 2023 se v Českých Budějovicích uskutečnilo krajské kolo Dějepisné olympiády, zaměřené československé dějiny mezi lety 1945 a 1992. Naši školu zde opět skvěle reprezentoval Vratislav Kadlec z 9. B. V těžké konkurenci 29 žáků se rozhodně neztratil a obsadil nádherné 7. místo. Dokázal tak, že předchozí úspěchy v této soutěži nebyly náhodné a opravdu patří k nejlepším dějepiscům v celém kraji. Od možného postupu do celostátního kola ho přitom dělily pouhé dva body. Tento výsledek je o to cennější, že testové otázky nebylo možné zodpovědět na základě znalostí z hodin dějepisu, ale vyžadovaly studium doporučené literatury, rozsáhlé mimoškolní znalosti i schopnost uvažovat v souvislostech a pracovat s historickými prameny. 

Děkujeme za opakovanou skvělou reprezentaci školy a přejeme hodně dalších úspěchů.
Mgr. Jana Chalupová