Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Ukliďme Česko 2022

Ukliďme Česko 2022Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Uklízíme všichni. Společně. V jeden den. 

Do úklidových akcí se zapojují lidé ze všech koutů České republiky. Uklízejí školáci, politici, úředníci, skauti, děti z dětských domovů, vysokoškoláci, důchodci, programátoři, lékaři, prodavači, ekologové, turisti, pejskaři, pankáči. Prostě všichni, na koho si vzpomenete. Uklízíme společně. Hlavní podzimní úklidový den (World Cleanup Day 2022): sobota 17. září 2022. My jsme uklízeli 14. září. Vydali jsem se od naší základní školy ulicí Vlkovskou k lesu u dálnice D3, táhnoucího se k obci Drahotěšice. Úklidu jsme se zhostili plni sil a s chutí pomoci přírodě s neukázněnými odhazovači odpadků. (fotografie)

 Mgr. Burešová Ph.D.

uklid 5 spolecna1.jpg