Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Ukliďme Česko

Ukliďme ČeskoZapojili jsme se do dobrovolnické úklidové akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Společně v jeden den. Hlavní úklidový den byl stanoven na 2. dubna 2022. Samozřejmě se uklízí i mimo stanovený den. (fotografie)

Cílem organizátorů není stále více uklízet, ale to, aby nepořádek pokud možno vůbec nevznikal. Proto se snaží, aby se o akci a jejích výsledcích dozvěděla, co nejširší veřejnost a třeba se nad sebou díky tomu zamyslí i ti, kteří nepořádek a černé skládky vytvářejí.

Do úklidových akcí se zapojují lidé ze všech koutů České republiky. Uklízejí školáci, politici, úředníci, skauti, děti z dětských domovů, vysokoškoláci, důchodci, programátoři, lékaři, prodavači, ekologové, turisti, pejskaři, pankáči … Prostě všichni, na koho si vzpomenete. Uklízíme společně!

Naši žáci si vzali za cíl zlikvidovat černou skládku v lese u naší školy a dále jsme uklízeli ulice J. A. Komenského a Vlkovskou v Ševětíně. Do úklidu jsem se vrhli 31.3. a 1. 4. 2022. Dětem děkujeme za jejich elán a nasazení do společné práce.

Mgr. Věra Burešová Ph.D.

IMG_20220331_122047.jpg