Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > testování Mensou České republiky

testování Mensou České republikyV pondělí 14.11.2022 proběhlo na naší škole testování Mensou České republiky pro přihlášené žáky 1.- 3. tříd (tzv. "malý test") a žáky 4.- 8. tříd (tzv. "velký test"). Na začátku testování byly žákům rozdány záznamové archy, se kterými se zejména mladší žáci setkali vůbec poprvé. Ve sbírce testů vypracovaných přímo Mensou ČR na žáky čekaly nejrůznější úkoly v podobě logických vazeb mezi grafickými symboly. Na splnění testu byl určen dvaceti minutový časový limit. 

Naše škola podporuje nadané žáky a i nadále připravuje další aktivity. Organizujeme výjezdy na různá zajímavá místa: zákulisí Jihočeského divadla, Biologické centrum Akademie věd, exkurze, výstavy a podobně.
Ing. Mgr. Bc. Lucie Novotná
menza.jpeg