Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Světový den včel 2023

Světový den včel 2023Dne 20. května 2023 slavíme den včel. Na naší základní škole jsme proto včelám věnovali tento týden. Naši žáci se v hodinách přírodovědy a přírodopisu dozvěděli zajímavé informace ze světa včel, hodiny výtvarné výchovy a pracovních činností poté tematicky využili a kreslili obrázky s tématem včel. 6.A o svých pracovních činnostech instalovala na školní zahradě hmyzí hotel, taktéž i pro včelky samotářky, a na kroužku praktických cvičení z přírodovědných předmětů žáci vytvořili referát, který se včel týká. Všechny tyto žákovské projekty jsme následně instalovali do altánku na školní zahradě, kde si je budete moci v sobotu 20. května prohlédnout. Spolek Ševětín žije! společně s Českým svazem včelařů totiž na tento den přichystal naučnou stezku o životě včel, která začíná právě na školní zahradě. (fotografie)

Ing. Mgr. Bc. Lucie Novotná a Bc. Andrea Stehlíková

IMG_5616.jpeg