Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > školní výlet 1.B - Selibov

školní výlet 1.B - SelibovDatum konání:
6.6.2024

U nedalekého Tálinského rybníka si dali uprostřed malebné vesničky Selibov dostaveníčko čerti, hastrmani, víly, skřítci a další pohádková havěť. Kdo je chce spatřit na vlastní oči, musí sebrat odvahu a vstoupit do tajemné Pohádkové kovárny. Odvahu sebrali žáci 1.B a vydali se tam 6. června 2024 na školní výlet. 

Zážitkem už byla jízda  ,,soukromým busem ", jak někdo nazval. Jeli jsme tam pouze my 1.B s paní učitelkou. Po delší čase jsme dorazili na místo. První co jsme udělali, byla sváča, protože nám vyhládlo skoro po hodinové cestě. Poté nás přivítala čertice. Seznámila nás s prostředím a úkoly, které nás čekaly. Každý si mohl vybrat různý tvar ze sádry na památku a vybarvit (motýl, jednorožec, želva, ježek, perníková chaloupka..). Další úkolem bylo vyluštit tajenku, kterou připravil čáp Ferdinand .Osm pohádkových otázek. Kdo to zvládl stal se ,,znalcem českých pohádek." Malá nápověda od čertů : S ním vždycky lidem dobře je, je chytrý, i když maličký. A když se trošku zasměje, jsou všude slyšet rolničky... Kdo je to? Dětem po vyluštění vyšel Kašpárek. Za odměnu dostali žáci bobek ( bonbón).Na závěr si každý mohl zakoupit něco na památku. Nejvíce se líbily plyšáci. Počasí nám přálo a náš první společný výlet se moc vydařil a moc jsme si ho užili. (fotografie)
 
Třídní učitelka Mgr. Eva Šachlová 
20240606_091005.jpg