Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Projektový den s ZŠ a MŠ Dolní Bukovsko

Projektový den s ZŠ a MŠ Dolní BukovskoDne 20.12 2023 přijela v rámci projektu na naši školu 9. třída ze ZŠ a MŠ Dolní Bukovsko, aby se podívala na testovací zařízení PASCO. 

Začali jsme experimentem s názvem Termoska kde se žáci snažili udělat co nejlepší termosku z různých materiálů - z koberce, alobalu, vaty, polystyrenu, novin a bublikové fólie. Polystyrénová termoska vyhrála s nejmenším rozdílem teplot. Systém Sparkvue zaznamenával naměřené hodnoty teploměru Pasco do grafu, ve kterém jsme se učili orientovat a odečítat výsledky.

Pak se přešlo na měření Ph nejrůznějších kapalin - octa, coca coly, solného roztoku, cukerného roztoku a roztoku jedlé sody. Každá dvojice musela změřit alespoň 4 roztoky a zapsat výsledky do předtištěných tabulek. Následovalo společné porovnávání a vyhodnocování výsledků.

Žáci z D. Bukovska nám také pomohli s úklidem třídy a s potleskem odešli.  (fotografie)

napsal: Jan Hyrák, 9.B