Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Projektový den OČMU 2020

Projektový den OČMU 2020V pátek 4. 9. 2020 proběhl na naší škole ZŠ a MŠ Ševětín každoročně organizovaný projektový den "Ochrana člověka za mimořádných událostí". Na školní zahradě byla stanoviště, která byla připravena pod vedením pana Jana Fedry ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů městyse Ševětín, Hasičským záchranným sborem České republiky, posádkou sanitky nemocnice Č. B., Městskou policií Trhových Svinů, zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra a oddělením Ministerstva dopravy zvaným BESIP.

Jednotlivé třídy procházeli se svými třídními učiteli stanovišti, na kterých poznávali a upevňovali pravidla chování v nebezpečných situacích. Hasičský sbor navíc žákům představil svou garderobu a někteří siláci si mohli vyzkoušet, jak náročné je manipulovat s hasičským vybavením. Samozřejmostí byl i detailní průzkum hasičského auta a zkouška hlasitosti požárních sirén. U záchranné služby se žáci projeli s lehátkem a zažili spoustu legrace s vysílačkami, které jim záchranáři ochotně půjčili. Policejní stanoviště nebylo jen o poznání tohoto povolání, ale žáci si s velkým zájmem prohlédli i policejní doplňky (pouta, obušek) a techniku. Největší zájem byl díky strážníkům, kteří se rozhodli změřit rychlost běžců z řad žáků, o radar. Žáci se střídali, porovnávali své výsledky a mnozí se dokonce dožadovali druhé šance. A proč také ne, vždyť žákyně 6. ročníku měla rychlost 24 km/h a byla tak rychlejší než někteří starší chlapci. Zábavná byla i stanoviště VZP a BESIP. Žáci skákali přes švihadlo nebo panáka, házeli na terč a úspěšně prošli i rychlým testem s dopravními značkami.

Tento den jsme si všichni velice užili a pro naše žáky byl jistě velkým přínosem. Ještě jednou děkujeme všem, kteří svůj volný čas věnovali našim dětem a připravili nám tak úžasné dopoledne plné nevšedních věcí.

kolaz-ocmu-2020.jpg