Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Husitské muzeum a Kozí hrádek - 7.A a 7.B - 2020

Husitské muzeum a Kozí hrádek - 7.A a 7.B - 2020Dne 8.9.2020 se žáci 7.A a 7.B zúčastnili zajímavého projektového dne mimo školu v Táboře. Žáci navštívili Husitské muzeum a Kozí hrádek, kde absolvovali dva výukové bloky. Velmi zajímavou a interaktivní formou se dozvěděli o významu husitství, o dobových zbraních, bojových technikách a o nejvýznamnějších postavách této doby. Plnili různé úkoly jak uvnitř muzea, tak i venku na zřícenině Kozí hrádek, kde také po vyluštění tajenky našli poklad ve formě sladké odměny. Zkusili si například bojovat na bojovém voze husitů, obléct drátěnou košili a ve skupinách se snažili zjistit význam neznámého předmětu. Jsem přesvědčena, že získané poznatky uplatní tento rok v hodinách dějepisu a lépe si danou látku zapamatují.

Mgr. Irena Procházková a Mgr. Ivona Hercegová

a-tabor.png