Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Projektový den mimo školu - Chlumeček u Křemže - 2.B a 3.B

Projektový den mimo školu - Chlumeček u Křemže - 2.B a 3.BV úterý 8. 6. 2021 navštívili žáci 2. B a 3. B v rámci projektového dne mimo školu farmu v Chlumečku u Křemže. Zde se formou vyprávění, otázek a příběhu dozvěděli zajímavosti ze života slepice. Žáci se formou vyprávění, otázek a příběhu motivovaného knihou „Jmenuji se Orel“ od autorky Romi Grey dozvěděli, jak probíhá život slepic ve velkochovech a domácích chovech, jak žijí, co potřebují, aby byly zdravé a prospívaly, snášely vajíčka a byly spokojené. Seznámili se s rozdíly líhnutí kuřat v domácích chovech a umělých líhních. Pomocí motorických a pohybových her i puzzlí si osvojili vývojový cyklus kuřete od zárodku po dospělou slepici. Prostřednictvím doplňkových obrazových materiálů poznali různé druhy slepic. Jako hlavní "pomůcka" posloužila živá slepice, kterou si děti mohly pochovat, pohladit a pozorovat stavbu jejího těla. Prostřednictvím pracovního listu s otázkami, omalovánek a bludiště si upevnily nově nabyté vědomosti. Na památku si domů každý žák odvezl vlastnoručně vyrobené kuře z ovčí vlny. (fotografie)

Mgr. Dana Vojtová, Mgr. Hana Chovancová

verze1.jpg