Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Přespolní běh

Přespolní běh

Ve středu 20. září se konala první sportovní událost tohoto školního roku Přespolní běh. Žáci z patnácti škol dorazili do krásného českobudějovického parku Stromovka, kde na děti čekala připravená trailová trať měřící 1,5 km. Každé družstvo tvořilo šest žáků, z nichž nejlepším čtyřem se počítalo umístění. Tento rok jsme se museli obejít bez řady nadaných sportovců, které skolila viróza nebo jiné zranění, navíc jsme se museli obejít bez silného ročníku šestých tříd, který je v současnosti na Adaptačním kurzu. Šance se chopili jiní a rozhodně nezklamali.

Mladší žáci (2km): Družstvo ve složení Jan Vlažný, Jakub Jindra, Daniel Jindra, Lukáš Jindra, Matěj Šitera a Jakub Kubíček obsadilo šesté místo z 13 škol. Nejlepším běžcem se stal Lukáš Jindra, který obsadil z 65 závodníků 9. místo.

Mladší žákyně (1,5km): Největším překvapením bylo umístění žákyň šestých a sedmých tříd. Ty ve složení: Annemarie Bártlová, Anna Bak, Natálie Vosejpková, Michaela Žatečková a Liliana Simpson skončila na 4. místě z 13 škol. Nejlepším umístěním se prezentovala Liliana Simpson, která doběhla na 7. místě z 63 závodnic.

Starší žákyně (1,5km): Starší žákyně ve složení: Zuzana Bužková, Nikol Chrtová, Jana Pavlíčková, Tereza Šebková, Nikola Rynešová a Veronika Marcínová skončila na nepopulárním 4. místě z 14 škol. Závod se povedl naší stále se zlepšující Nikol Chrtová, která dosprintovala do cíle na krásném 13. místě a vůbec nejrychlejší byla opět fenomenální Zuzana Bužková, která v 70ti členném startovním poli nenašla přemožitelku.

Starší žáci (3km): Prakticky jediný tým, který se sešel kompletní, bylo družstvo starších žáků. Ti ve složení: Matyáš Kušnír, Pavel Nikodem, Filip Doležal, Martin Jindra, Marek Holšán a Adam Flegl po výborném týmovém výkonu, kdy většina týmu doběhla mezi nejlepšími 25 závodníky navíc Martin Jindra v čase 11 minut a 10 vteřin skončil na 5. místě a kluci si tak na krk mohli pověsit stříbrné medaile za celkové 2. místo.

Troufám si tvrdit, že při účasti všech našich marodů a výletníků bychom si odvezli medailové umístění z každé kategorie, i tak byli předvedené výkony všech účastníků parádní a těšíme se na další sportovní události tohoto roku. Sportu zdar.