Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > 4.A a 4.B ve škole v přírodě - Rodvínov

4.A a 4.B ve škole v přírodě - RodvínovŠkola v přírodě Rodvínov

Na začátku školního roku vyrazili naši čtvrťáci společně se svými třídními učitelkami paní Janou Palkoskovou a Lenkou Vondráškovou na školu v přírodě. O zábavu, doplňkový program a zdravotnické služby se staral pan učitel Jan Duspiva.

Den první:

Do Rodvínova jsme přijeli okolo 9 hodiny ranní. Už od samého začátku nás doprovázelo krásné slunné počasí. Po ubytování žáci zasedli do improvizovaných školních lavic. Po výuce následoval blok poznávacích a kooperačních her. Děti vytvářely ze svých těl podle zadání různá monstra (např. 4 ruce, 8 nohou, 2 břicha). Z důvodu letního počasí jsme využili v odpoledních hodinách místní bazén, kde se děti dostatečně vyřádily. Pak už následovala jen večeře a vybíjená, která naše pondělní aktivity uzavřela. Ještě před spaním došlo k bodování pokojů, kde nás někteří svým úklidem velmi mile překvapili. Ve 21:00 přišla na řadu večerka.

Den druhý:

Po probuzení a desetiminutové rozcvičce jsme se vydali na snídani. Ta byla formou švédských stolů (nechyběla zelenina, rohlíky, housky, čaj, šunka, sýr, džemy, máslo…..). Předpověď na dnešní den byla opět letní a tak jsme se vydali na celodenní výlet. Procházeli jsme nádhernou klidnou krajinou. Zhruba po 6 kilometrech jsme se rozdělili na dvě party a  zahráli si šipkovanou. První parta schovávala a značkovala trasu tak, aby to ti za nimi neměli vůbec jednoduché. Cestou tak museli plnit úkoly jako zpívání společné písničky, chůze pozadu, sbírání 5 druhů listí, společné selfie…... Cesta nám utíkala jako z vody a pomalu nám začaly docházet naše pitné zásoby. Naší oázou spásy byla malá místní hospůdka, kde jsme se občerstvili (nanuky, kofola, minerálka…..) a vydali se na poslední úsek. Celkově jsme ušli úctyhodných 17 kilometrů a nachodili přes 24 tisíc kroků. Na penzion jsme dorazili okolo půl 4 a nemohlo nás čekat nic jiného než bazén a svačina. Opět jsme si zahráli pár společných her a zavrtali se do svých pelíšků.

Během celého pobytu je o nás královsky postaráno. Vaří nám výborně dochucená jídla jako špagety, kuře s bramborem, guláš, ovocné borůvkové knedlíky a mnoho dalšího. Už se řadě dětí stýská, ale myslím, že zážitky, které zde děti prožily, si budou ještě mnoho let pamatovat.

Mgr. Jan Duspiva