Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Planetárium Č. Budějovice 2023

Planetárium Č. Budějovice 2023Dne 26.4.2023 se třída 3.B a pátá třída vydali do PLANETÁRIA v ČB. Nejprve jsme si prošli náměstí Přemysla Otakara II., poté jsme se občerstvili v cukrárně, vyzkoušeli hudební hřiště a konečně nás čekal program v PLANETÁRIU.

Program byl uzpůsoben dle věku žáků. 
Pro páťaky, paní učitelka vybrala program s názvem Náš vesmírný domov. Jednalo se o podrobnější  pohled na sluneční soustavu - zajímavosti o Slunci, putování po jednotlivých planetách, jejich měsících a dalších tělesech sluneční soustavy (komety, planetky, transneptunická tělesa). Pořad byl zpestřen snímky z kosmických sond, uměleckými animacemi z dílen NASA a ESA a reálnými podobami planet vytvořených pomocí profesionálního softwaru na naší hvězdárně. 
Pak jsme shlédli  objekty denního i nočního nebe (Slunce, Měsíc, planety, hvězdy a nejznámější souhvězdí). Umělá obloha byla prezentována v takové podobě, v jaké je možno ji vidět v den návštěvy planetária ve skutečnosti. 
Mgr. Eva Šachlová
20230426_094557.jpg