Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Olympijský víceboj 2024

Olympijský víceboj 2024            Na konci dubna 2024 se výběr talentovaných sportovců naší základní školy zúčastnil soutěže v Olympijském víceboji. Po zkušenostech z minulého ročníku jsme se na letošní ročník připravili o něco důkladněji (zakoupení speciálních švihadel, trénink sportovních dovedností ….). Pořadatelem akce byla Základní škola Kubatova. Žáky čekaly čtyři disciplíny (hod 2 kg medicinbalem, sed lehy, trojskok z místa, švihadlo). Stejně jako u atletického desetiboje se počítal vždy nejlepší výkon, za který dostali bodové ohodnocení, které se sčítalo u všech disciplín.

            Na soutěž dorazilo přes 320 žáků. Letošní rok byl vypsán pro ročníky 2009–2014 (3. – 9. třída). Závodilo se v týmech i jednotlivcích. Vlivem rozsáhlé marodky, zejména u starších ročníků jsme na závody nemohli nominovat všechny nadějné sportovce a na soutěž se vydali v lehce improvizované sestavě. I tak jsme se v početném startovním poli opět neztratili! Tým ve složení Zuzana Bužková, Karolína Kovářová, Nikol Herdová, Danica Herdová, Adam Flegl, Pavel Nikodem, Pavel Čada a Eliáš Diamant obsadil slušné 9. místo z 20 účastníků. V jednotlivcích jsme dosáhli výborných úspěchů:

Zuzana Bužková – 3. místo z 36 závodnic – postup na kraj

Sofie Čadová – 2. místo – postup na kraj

Jan Klečka – 1. místo – postup na kraj

Jakub Karpianus – 2. místo – postup na kraj

           

            Další výborné výkony předvedli:

Nikol Herdová – 3. místo z 27 (první náhradník)

Natálie Kubíčková – 3. místo (první náhradník)

Wiliam Simpson – 3. místo (první náhradník)

Pavel Břešťák – 3. místo (první náhradník)

Karolína Kovářová – 8. místo z 36

Danica Herdová – 9. místo z 36

Liliana Simpson – 5. místo ze 40

Ivana Vysloužilová – 6. místo z 27

Pavel Čada – 9. místo z 52

 

Kromě již zmiňovaných žáků nás dále reprezentovali:

Adriana Procházková, Pavel Ivanov, Karolína Čadová, Miroslav Zasadil, Nikol Chrtová, Jan Hyrák, Lukáš Klečka, Valentýna Vondrášková, Petr Hejna, Lukáš Hejna, Richard Dušák, Anežka Vlčková,

                  Všem zúčastněným moc děkujeme a postupujícím na krajské kolo držíme palce.

                                                                                    Sportu zdar Mgr. Jan Duspiva