Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > okresní kolo - Mc Donalds Cup 2022

okresní kolo - Mc Donalds Cup 2022Opět po dvouleté odmlce se naše škola přihlásila do nejpopulárnější školní fotbalové soutěže Mc Donalds Cupu. Tento turnaj je určený pro 1. stupeň ZŠ. Za naši školu nastoupili tito žáci:

Brankář: Petr Bednář

Obrana: Jan Vlažný, Lukáš Klečka, Tomáš Němec

Záloha: Kristián Novotný, Nikola Herdová, Matěj Šitera

Útok: David Flegl, Jakub Kubíček, Miroslav Zasadil

            Dějištěm turnaje se stalo tréninkové centrum Dynama ČB (Složiště). Tento krásný areál nabídl 4 perfektně připravené hřiště. Kvalitní trávník a menší rozměr hřiště předurčoval k ofenzivně laděnému fotbalu plnému gólů. ZŠ Ševětín se ve skupině A utkal společně s týmy z Rudolfova a ZŠ Oskara Nedbala. První utkání jsme vyhráli 6:2, když naše branky zařídili David Flegl (2) a Kristián Novotný (4). Druhé utkání proti ZŠ Oskara Nedbala přineslo z naší strany mnoho nešťastných momentů. Po 2 laciných brankách v úvodu se náš tým dostal do většího tlaku, bohužel střely končily často na tyči nebo o pár centimetrů vedle. Naopak soupeř hrozil z rychlých brejků a tak s konečným výsledkem 5:7 v náš neprospěch jsme obsadili druhou pozici ve skupině. Do čtvrtfinále postupovali všechny týmy z 1. míst + 3 týmy s nejlepším skóre na 2. místě tabulky a právě náš tým jako druhý nejlepší poustoupil se štěstím mezi nejlepší osmičku turnaje.

            Do čtvrtfinále proti ZŠ Pohůrecká jsme nastoupili s řadou změn v sestavě. Do branky poprvé od základu naskočil Petr Bednář. Náš kapitán K. Novotný se naopak přesunul více do obrany a M. Zasadil do útoku. Utkání začalo opatrně a zhruba po 5 minutách hry „Kiki“ předskočil hráče soupeře, udělal jednu kličku, druhou a vystřelil přesně k pravé tyči. Tato situace nastala během zápasu ještě 3x. K tomu se trefil 2x i David Flegl a 1x Mirá Zasadil a mohli jsme slavit postup do semifinále v poměru 7:2. Tam na nás čekal náš přemožitel ze skupiny „Oskarka“. Souboj byl o to pikantnější, že na druhé straně lavičky stál bývalý učitel ZŠ Ševětín pan Mgr. Pavel Tůma. Změněná sestava a excelentní výkon našeho kapitána, který i v tomto zápase vstřelil hattrick, nás posunula do finále!

            Finále Mc Donald Cupu a ZŠ Ševětín poprvé v historii v něm. Pro řadu škol velké překvapení, nikoli však náhoda. Během celého turnaje patřil náš tým k nejproduktivnějším týmům s gólovým průměrem 6,5 branky na zápas. I tak jsme vstupovali do finále proti ZŠ Nerudova jako outsideři. Na začátku utkání jsme se opírali o zodpovědnou obranu v podání Jana Vlažného a Lukáše Klečky, kterým vypomáhal Kristián Novotný. Do finále nastoupil od základu Jakub Kubíček, který prokázal důraz v pokutovém území a pěknou střelou otevřel celé finále. Soupeř o pár minut později srovnal. David Flegl zvýšil na 2:1, aby soupeř o pár chvil později utkání opět zdramatizoval. Zhruba 5 minut před koncem utkání vzal na sebe tíhu okamžiku nejlepší hráč turnaje Kristián Novotný. Tento hráč se zkušenostmi z SK Slavia Praha 3x doslova rozložil obranu soupeře a přesnými střelami k tyči stanovil konečné skóre na 5:2. Tento výsledek nám zaručil postup mezi fotbalovou elitu kraje! Žáci ze ZŠ Ševětín se tak poprvé v historii školy stali vítězi okresního kola této prestižní soutěže. Jako odměnu všichni žáci společně s panem učitelem Duspivou obdrželi zlaté medaile, diplom a krásný pohár, který si jistě najde své místo ve vitríně sportovních úspěchů školy ze Ševětína. 

                                                                                   Sportu zdar a v Ševětíně zvláště!

Mgr. Jan Duspiva

poháry.jpeg