Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Mc Donalds Cup - Krajské finále 2022

Mc Donalds Cup - Krajské finále 2022Na pátek třináctého připadlo krajské finále Mc Donalds Cupu. Pořadatelem turnaje se stal místní fotbalový klub FC Písek. Naše sestava doznala drobných úprav. Kvůli sportovním povinnostem nemohl náš tým posílit druhý nejlepší střelec David Flegl, zdravotní problémy bohužel z turnaje vyřadili Míru Zasadila a Ondru Weinpolda. Nováčky se tak stali bratři Jindrové, kteří se během tréninků ukázali v dobrém světle.

Turnaje se zúčastnilo 7 vítězů okresních kol. Pouze škola ZŠ E. Beneše Písek dostala jako pořádající škola divokou kartu. Právě tato škola společně s týmy ze ZŠ Dukelská a ZŠ Horní Planá a námi tvořily skupinu B. V prvním utkání jsme nastoupili proti celku ze ZŠ Horní Planá. V bráně se poprvé objevil Lukáš Klečka, který při svém debutu na turnaji udržel čisté konto. Svoji „one man show“ rozjel hned v úvodu turnaje Kristián, který vstřelil všechny naše branky (4). První zápas 4:0 v náš prospěch. V druhém utkání jsme se střetli se základní školou ze Strakonic. Tento zápas jsme zvládli v obraně opět na jedničku. Nedostali jsme ani jeden gól a po dvou přesných střelách Kristiána jsme zvítězili 2:0. V posledním utkání proti škole E. Beneše jsme hráli o prvenství ve skupině B. Zápas prakticky totožný jako předešlá utkání. Perfektní práce obrany, kterou řídil Jan Vlažný, a gólová produktivita Kristiána nám v poměru 3:0 zajistila první místo tabulky B.

Stejně jako to bývá na hokejovém mistrovství světa ve čtvrtfinále, jde o všechno. Díky výhře ve skupině jsme se střetli se čtvrtým týmem tabulky A ZŠ Prachatice. Pouze vítězství nás mohlo posunout do boje o vysněné medaile. Hned od úvodu jsme byli aktivní. Náš kapitán šel 2x sám na brankáře, bohužel zakončení vždy přineslo jeho nastřelení. Po šesti minutách hry ale náš kapitán zavelel. Střílel jednu branku za druhou, navíc si připsal i dvě asistence a mezi střelce utkání se zapsal i Daniel Jindra. S konečným výsledkem 8:1 jsme postoupili do semifinále. V semifinále nás čekal tým ZŠ TGM Písek. Tento kompaktní tým na nás nasadil chytrou taktiku. Rychlé přihrávky a rotace hráčů nám dělala obrovské problémy a z toho pramenily první šance Písku. Navíc výborně pokryli naše klíčové hráče a s konečným výsledkem 1:3 jsme se museli spokojit se zápasem o bronz. V něm jsme se utkali opět s týmem ze školy E. Beneše. Soupeř nám chtěl vrátit porážku ze skupiny a tomu odpovídal i úvod utkání. Na úvodní branku soupeře jsme rychle zareagovali a nadechovali se k obratu, bohužel nenápadná střela skončila v naší síti a soupeř vedl v polovině zápasu 2:1. Po druhé obdržené brance jsme udělali změnu v rozestavení. Náš kapitán se vytáhl více dopředu a z toho pramenily naše šance. Kristián opět prokázal svoji kvalitu a pěti vstřelenými góly zápas rozhodl. Konečný stav 6:2 nám zajistil tolik vytoužené medaile.

S celkovou bilancí 5 výher a 1 porážky jsme obsadili 3. místo! Na vyhlášení jsme navíc obdrželi i dvě individuální ceny. První vyhrála Nikolka Herdová jako jedna ze dvou děvčat, která v turnaji startovala a nebojácně se prala s klučičí převahou. Druhou cenu pro nejlepšího střelce turnaje si odnesl Kristián Novotný, který vsítil úctyhodných 21 branek!! Kromě věcných darů si odnesl i fotografii s bývalým trenérem Dynama ČB panem Horejšem.

Kdo by si na začátku školního roku pomyslel, že malá škola z Ševětína může konkurovat velkým školám, které mají navíc ve svých ročnících speciální fotbalové třídy. O tom svědčí i umístění, kdy na 1. i 2. místě skončily sportovní třídy Táborska a FC Písek. I tak jsme se se ziskem bronzových medailí zapsali do sportovních dějin školy. Na závěr ačkoli se jedná o kolektivní sport, musím přeci jen vyzdvihnout naši individualitu Kristiána Novotného, který na turnaji svoji kvalitou vyčníval a své vrstevníky převyšoval. Doufám, že ho tento výsledek ještě více namotivuje a jednou ho uvidíme i se lvem na prsou. Mé poděkování patří i rodičům, kteří nás hlasitě podporovali, motivovali a následně oslavovali historický fotbalový úspěch. Konkrétně bych chtěl poděkovat rodině Vlažných, Klečků a Novotných.

Sportu zdar a fotbalu zvláště!

Mgr. Jan Duspiva

kk.png