Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Návštěva z USA - bývalí američtí učitelé s místními kořeny

Návštěva z USA - bývalí američtí učitelé s místními kořenyDatum konání:
28.5.2024

Dnes 28.5.2024 naši školu navštívili rodilí mluvčí z Ameriky, konkrétně Minnesoty. Dorazili v úterý ráno a žáci je přivítali s nadšením. Oba hosté měli připravený zajímavý program, který začal ukazováním jednotlivých amerických států na mapě a vyprávěním různých příhod. Žáci se aktivně zapojili a zazpívali několik anglických písniček. Bývalí američtí učitelé je pak naučili nové písně, které děti zpívaly a tancovaly s radostí. Atmosféra byla veselá a uvolněná, plná smíchu a pozitivní energie.

Naši hosté chválili děti za jejich šikovnost a zvídavost. Žáci se ptali na život v Minnesotě a rodilí mluvčí trpělivě odpovídali na všechny jejich dotazy. Děti byly velmi aktivní a zaujaté, což hosté velmi ocenili. Žáčkům to mnoho přineslo a všichni si to moc užili.

Naši hosté plánují další návštěvu a chtějí, aby se stala tradicí. Škola se s nimi bude spojovat i online, díky tomu budou žáci moci slyšet rodilé mluvčí pravidelně, což výrazně přispěje k jejich jazykovému rozvoji a zpestření hodin angličtiny. Aktivní výuka žáky baví a motivuje je k dalšímu učení.

Naši hosté přivezli pro žáčky krásné knihy v anglickém jazyce, které budou skvělým doplňkem do naší školní knihovny. Děti jim poděkovaly písničkou a návštěva skončila vřelým rozloučením. Rodilí mluvčí přislíbili další návštěvu a spolupráci, a to všechny velmi potěšilo.

Škola Ševětín je vděčná za tuto příležitost a těší se na další společné aktivity. Spolupráce s Minnesotou bude pokračovat a věříme, že přinese mnoho dalších skvělých zážitků a příležitostí k učení.

Mgr. Andrea Hromádková