Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Muzejní noc – Život u vody - 2019

Muzejní noc – Život u vody - 2019Vážení rodiče, oslovila nás paní Marie Machová, která je koordinační, projektová a programová pracovnice Národního zemědělského muzea, s. p. o. - lovecký zámek Ohrada - Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství v Hluboká nad Vltavou.
Píše: Srdečně zveme dětské návštěvníky a jejich rodiče na naši akci, která se koná na Loveckém zámku Ohrada dne 25. 5. 2019 od 16:00 do 22:00 hodin. Využijte výjimečné příležitosti strávit v muzeu lesnictví, myslivosti a rybářství na loveckém zámku Ohrada nejen celý den, ale i večer. Chcete se dozvědět, kteří zajímaví živočichové, ale třeba i houby obývají hráze rybníků? Vyzkoušet si, kolik váží naše běžné druhy ryb? Jak rybaří zvířata a jak lidé? Nebo si prohlédnout expozici živých rostlin a vodních živočichů od ryb až po pijavice? Přijďte se podívat do muzea, kde na vás kromě výše zmíněného čeká i přednáška o racích s názornými ukázkami, naučné soutěže nejen pro milovníky přírody a hlavně spousta zábavy pro malé i velké. V rámci pestrého doprovodného programu se například dozvíte, jak se pletou sítě, jak házet sítí vrhačkou či jak se z rybích šupin vyrábí dekorativní vzory na oděvy. Odpolednem vás doprovodí lidové písně kapely Bedrník. (plakát)