Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Mikulášská nadílka 2023

Mikulášská nadílka 2023Je 5. prosince 2023 a všechny zlobivé děti již vědí, co je čeká. Všechny prohřešky se sečtou v "Knize hříchů", a tak se do školy přijdou podívat čerti. A letos jsme my, žáci 9.A a 9.B, převzali jejich role. Ale neboť i v naší školičce máme i spoustu hodných žáků, vzali i anděly a samozřejmě Mikuláše, který celému tomu průvodu velel. Ten vždy některé pochválil a některým domluvil, aby zpytovali svědomí a do příštího roku se polepšili. I přes hlouček čertů, ze kterého by lezl mráz po zádech i nebojácnému deváťákovi, to občas nestačilo, tudíž nejeden hříšník téměř skončil v pytli. Když nám ale potom děti odříkaly básničku, do pekla jsme neodnesli nikoho a všem milí andílci rozdali bonbóny. Samozřejmě jsme později byli navštívit i spolužáky na druhém stupni. Myslím, že nebudu na omylu, prohlásím-li, že jsme si celý den užili více, než všechny třídy v nichž jsme byli dohlédnout na morálku.

Napsala: Veronika Paurová, 9.A

čam.jpeg