Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Matematická soutěž MASO 2023

Matematická soutěž MASO 2023Se konala 10.5.2023 v Českých Budějovicích v budově Biskupského gymnázia v Jirsíkově ulici.

V 8 hodin odjely dva týmy ve složení:

- z 8.A: Valérie Stehlíková, Veronika Marcínová, ze 7.A Lenka Kundrátová

- chlapecký tým z 8.A : Jakub Frolík, Marek Iška, Vladimír Čeněk, Petr Žatečka

Po prezenci a vysvětlení pravidel začala 90 ti minutová soutěž. Týmy obdržely obálky s úlohami, které měly vyřešit, nechat zkontrolovat kontrolorem a v případě správného výsledku dostaly body které využily ve strategické hře Vysavač, kde na herním poli sbíraly různé objekty a tím získávaly další soutěžní body. Posun na herním poli jim však ztěžovaly bloudící duchové, kterým se dalo vyhnout nebo je v případě vlastnictví masa vysát a tím opět získat body. V případě srážky s duchem tým na 8 minut ”zamrznul” a nemohl se v této době pohybovat po herním poli a sbírat potřebné předměty.  Všichni zúčastnění žáci podali moc pěkné výkony.

Soutěž MASO organizují studenti MAT FYZu a probíhala současně v 8 městech České republiky. Všechna místa jsou online propojená a závěrečné vyhodnocení je jak v rámci místa konání, tak i v rámci všech 8 míst v republice.

Umístění našich týmů:

- Chlapecký tým se v rámci ČB umístil na 6. místě, v rámci ČR na krásném 206 místě z 320 týmů

- Dívčí tým by oslaben o nemocného spoluhráče, což se projevilo i na umístění: 14 místo v rámci ČB, 246 místo v republice.

Všem zúčastněným děkuji za účast a veliké nasazení.

Mgr. Marcela Cimbůrková