Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > matematicka soutěž MaSo

matematicka soutěž MaSoDne 12.11.2019 proběhlo podzimní kolo celostátní online matematické soutěže MaSo, kterou pro žáky 6. až 9. ročníků pořádají studenti a přátelé Matematicko-fyzikální fakulty UK ve spolupráci s korespondenčním seminářem Pikomat. Soutěž je týmová. Každý tým má tři až čtyři členy. Téma podzimního kola byla Cesta kolem světa za 90 dní. Soutěžící řešili po dobu 90 minut matematické a logické úlohy, jejichž výsledky jim kontrolovali Kontroloři. Pokud byl výsledek správný, otázka byla oskenována a tím zaslána do celostátního registru. Za správnou odpověď tým obdržel Peníze, za které si koupil letenku do vybraných světových měst. Po návštěvě města tým obdržel Zážitkové body, jejichž počet závisel na množství ostatních návštěvníků v tomto městě. Čím méně bylo ve městě návštěvníků, tím více Zážitkových bodů tým získal. Navíc v některých vybraných městech byly přidělovány bonusové body. Soutěžní hra byla skvěle připravená, celý systém neomylně pracoval. Všichni zúčastnění si hru pochvalovali. Mnozí však byli zaskočeni náročností úloh. Za naši školu se soutěže zúčastnily dva týmy. Oba tvořily děvčata osmých ročníků. Přestože úlohy byly opravdu náročné, děvčata bojovala ze všech sil. Rozhodně jim patří velké blahopřání a poděkování za pěkné výkony.

Mgr. Marcela Cimbůrková

maso.png