Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Manuál pro provoz ZŠ Ševětín v době „koronavirové“

Manuál pro provoz ZŠ Ševětín v době „koronavirové“Společným jmenovatelem všech mimořádných opatření je zachování pokud možno co „nejnormálnějšího“ školního provozu při současné snaze o minimalizaci rizik související s aktuální situací.
Výuka ve třídách bude probíhat normálně, bez jakýchkoliv omezení.
Budeme dbát na maximální pozornost ohledně dezinfekce rukou. Zásobníky s dezinfekcí budou v šatnách, na chodbách i ve třídách k dispozici. Na toaletách pak budou připraveny papírové ručníky. Prosíme žáky, aby omezili pohyb na chodbách během přestávek na minimum. Přesun do konkrétní učebny či na WC samozřejmě připouštíme :-).
Stravování bude probíhat v částečně upraveném režimu. S tím žáky seznámí vyučující. Čas odchodu žáků ze školy by neměl být nijak zásadně změněn. Každý žák dostane svou sadu příborů od vyučujícího při vydání stravy, k dispozici nebude regál se saláty a kompoty, misky se saláty či ovocem dostane každý žák individuálně. Žádáme žáky, aby v jídelně seděli v homogenních třídních skupinách (omezení mezitřídního kontaktu).
Výuka kroužků v omezeném množství bude zahájena 5. 10. 2020.
Vstup cizích osob (rodičů, návštěv….) do budovy školy je umožněn pouze s rouškou. Rodiče, kteří vedou pouze děti do školy, do budovy školy nevstupují. (Vyjímka - rodiče žáků 1. třídy dne 1.9.2020, kteří budou mít roušku.)
Výjimkou z tohoto opatření jsou osoby využívající pronájmu tělocvičny. Ty do tohoto prostoru vstupují v odpoledních hodinách vchodem ze školního dvora.

JSch