Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > lyžařský kurz 2024

lyžařský kurz 2024Den první a druhý

            Od školy jsme vyrazili před půl pátou odpolední a po zhruba hodinové cestě jsme dorazili v neděli podvečer k naší cílové destinaci Penzionu Kobylnice. Kvůli nevhodnému terénu jsme museli posledních 600 metrů dojít pěšky. Veškerá bagáž nám byla naštěstí odvezena až k penzionu, a tak výstup nebyl až tak náročný. Po rychlém ubytování jsme šli rovnou na večeři (rizoto). Po večeři nás čekalo vybalování a úklid pokojů, protože již první den přišlo na řadu oblíbené bodování. V půl osmé nás čekala úvodní přednáška na téma Bezpečnost a základní techniky lyžování. Po prezentaci jsme se přesunuli do pokojů a ve 22:00 ulehli do postelí.

            Den druhý začal ranním budíčkem v 7:00. Následně jsme se přesunuli na snídani, která byla formou švédských stolů. V 7:45 jsme se vydali po svých k autobusu. Na Hochficht jsme dorazili lehce po deváté hodině. Po rozdělení do 3 skupin jsme se na to konečně vrhli. Během prvního dne si učitelé vysloužili výstižné indiánské přezdívky, dle svých schopností a dovedností. Skupinu číslo jedna (prvně na lyžích) měla na starost náčelnice „Vostrá hrana“ (Michaela Tušlová), skupinu dva vedla zkušená lyžařka „Bradou ryjící po hrudníku jezdící“ Ivona Hercegová a skupinu číslo tři si vzal pod svá křídla „Krátká hůlka – načesaná ofinka“ Jan Duspiva. Záda nám kryl „Ranhojič Milan alias Bebíčko Hynek“. Na sjezdovce nás přivítalo rakouské sluníčko. Dopoledne byly sjezdovky relativně dobře upravené, zejména strana směrem na Schwarzenberg. Dopolední program skončil v 12:30, na ten plynule navázal oběd v podobě špaget s boloňskou omáčkou. V 14:00 jsme se vydali opět na svah. Sjezdovky už nebyly v nejlepší kondici, sluníčko a teplé počasí vykonaly své a tak byl sníh místy těžký a mokrý.  Na konci dne už byla na dětech znát únava z lyžování, za což jsme jako učitelé byli rádi, neboť v neděli večer měly děti ještě energie na rozdávání. Ve 20:00 nás čekala první společná zábava v podobě notoricky známých her „Židličkovaná a Městečko Palermo“, kterou si pro nás připravily holky ze 7. B. Ihned poté jsme strávili necelou hodinu u hraní deskových her a následně se odebrali do pokojů. Těšíme se na další den s pozdravem učitelé a žáci lyžařského kurzu Hochficht 2024. Skol.

 

Mgr. Jan Duspiva

IMG_2175.jpeg IMG_2170.jpeg
IMG_2171.jpeg IMG_2178.jpeg
IMG_2185.jpeg IMG_2194.jpeg