Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Lesnická soutěž YPEF

Lesnická soutěž YPEFYPEF je znalostní soutěž zaměřena na žáky a studenty všech základních a středních škol. Cílem této soutěže, která má své kořeny u polských lesníků, je zlepšit povědomí zejména mládeže, ale i celé společnosti, o významu lesů a zdůraznit význam lesnictví v současné době.

Jedná se o mezinárodní soutěž, do které jsou aktivně zapojeny lesnické instituce z cca 10 zemí Evropy. První ročník této soutěže proběhl ve školním roce 2010/2011. Do soutěže se zapojily lesnické instituce a nevládní organizace z 11 států: ČR, Estonska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Německa, Polska, Portugalska, Rakouska, Rumunska a Slovinska.

Místní kola budou probíhat v průběhu ledna až března 2023. Vítězové se pak utkají v kolech regionálních a jeho vítězové pak v národním kole.

Našemu týmu, jehož členové byli: Marek Iška, Štěpán Vaněk a Ondřej Makovička se podařilo vybojovat krásné páté místo v místním kole. Moc gratulujeme.

Mgr. Věra Burešová, Ph.D.

2..jpg