Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Jak tvoříme na výtvarném kroužku

Jak tvoříme na výtvarném kroužkuKaždé pondělní a úterní odpoledne u nás na škole probíhá výtvarný kroužek. Žáci prvního stupně mají možnost si zde vyzkoušet nejrůznější výtvarné techniky, z nichž některé jsou pro ně zcela nové. Společně jsme malovali kamínky akrylovými barvami, trénovali precizní stříhání a lepení papíru, kartonu, ale i nejrůznějších sušených přírodnin. Před Vánoci si děti samy vyrobily decoupage svícny (ubrouskovou technikou), ozdoby ze samotvrdnoucí hmoty, velmi je oslovilo vyrábění „nekonečného“ papírového řetězu, který společně slepovaly a natahovaly přes celou třídu. V lednu se stalo tématem kreslení hrnečků s čajem, kávou či kakaem suchým pastelem. Děti si oblíbily i práci s barevným kartonovým papírem, ze kterého si vyrobily krokodýla s otevírací tlamou. U tvoření nám pro zpříjemnění kroužku hrály „krokodýlí písničky“ a na závěr hodiny jsme si s výrobky i společně zatančili. Nyní tvoříme skupinově zátiší s ptáčky na velký formát a těšíme se na další společné výrobky a zážitky.

Ing. Mgr. Bc. Lucie Novotná – školní asistentka

lucka.jpg