Úvod > Základní škola > Aktuality > GLOBAL MONEY WEEK 2024

GLOBAL MONEY WEEK 2024

Datum konání:
20.3.2024

gm.pngSvětový týden vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti 2024.

Smyslem iniciativy je upozornit na nutnost výuky a osvojování si zdravých finančních návyků od útlého věku až do dospělosti.

Dne 20.3.2024 se naše škola, konkrétně žáci ze 7. a 8. tříd, zapojí do projektu GLOBAL MONEY WEEK. Součástí tohoto projektu bude probíhat spolupráce s lektorkou finanční gramotnosti.

Při samostatné práci žáci vymýšleli, co by udělali, kdyby vyhráli 100 milionů korun. Tento úkol byl zaměřen na schopnost plánovat a přemýšlet o efektivním a zodpovědném nakládání s penězi, na podnícení diskuse o hodnotě peněz a o tom, jak mohou peníze ovlivnit náš život a společnost. Ve druhé, skupinové aktivitě, žáci pracovali na příkladech příjmů a výdajů dvou ukázkových rodin a vyzkoušeli si tak rozpočtování a plánování finančních zdrojů a výdajů.

V neposlední řadě se žáci seznámili i s problematikou pochybných finančních nabídek.

Věříme, že tato akce přispěla k posílení finanční gramotnosti našich žáků a schopnosti rozpoznávat potencionálně nebezpečné finanční situace.

maney week.png