Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Florbalový turnaj Ševětín vs. Dolní Bukovsko

Florbalový turnaj Ševětín vs. Dolní BukovskoVe středu 8.11.2023 se v ševětínské tělocvičně odehrál přátelský turnaj mezi žáky ZŠ Ševětín a ZŠ Dolní Bukovsko. Po místní palubovce se pohybovala bezmála stovka florbalistů a florbalistek, kteří byli rozděleni do osmi týmů – z každé školy po čtyřech. Týmy se utkaly ve dvou základních skupinách (zlatá a diamantová), z nichž vzešli soupeři do soubojů o jednotlivá umístění.

Turnaj se nesl v duchu fair-play. V zápalu boje došlo i k drobným faulům jako je sekání nebo vysoká hůl, na konci si však soupeři vždy přátelsky podali ruku. Ze hry vyplynulo, že obě školy mají ve svých řadách nadané sportovce a sportovkyně, zvláštní pochvalu zaslouží dvě odvážné gólmanky Terka Š. a Janička K., které se nebály čelit prudkým střelám ostřílených hokejistů a florbalistů. Medailové pozice si spravedlivě rozdělili zástupci obou škol.

Z vítezství se radoval tým s pracovním názvem Bukovsko 1, stříbrnou příčku obsadil tým Ševětínští červení, bronzovou trofej vybojovali Ševětínští oranžoví. Na dalších příčkách se umístili sestupně Ševětínští modří, Ševětínští růžoví, Bukovsko 3, Bukovsko 4 a Bukovsko 2. Poháry a diplomy navrhli žáci třídy 9. B ze ŽŠ Ševětín (Marek H., Terezie B, Danica H. a Matyáš K.). Konečná bilance turnaje je 8 vyhraných turnajů pro Ševětín a 6 pro Bukovsko.

Pozitivním závěrem celého sportovního dopoledne byl fakt, že nedošlo k žádnému vážnějšímu zranění. Poděkování patří zástupcům ZŠ Dolní Bukovsko a vedení obou škol, bez jejichž podpory by se tato akce neobešla. Těšíme se na další společné sportovní nebo i jiné zážitky. (fotografie)

            Sportu zdar a florbalu zvláště!

Mgr. Michaela Tušlová a Mgr. Jan Duspiva

ZŠ Ševětín: Pár vět od samotných sportovců:

Musím vyzdvihnout atmosféru při podporování ve všech zápasech včetně finálního, který tedy pro naši školu neskončil nejlépe, ale červení bojovali dobře, protože měli proti sobě ty nejlepší z Dolního Bukovska. Jediné, co se ostatním žákům nelíbilo, byly naše namíchané týmy z 6. až 9. tříd a druhá škola si mohla složit tým podle výkonosti, ale uznávám, že tím si alespoň zahrálo co nejvíce zájemců. Doufám, že se bude těchto akcí konat víc, kvůli skvělým zážitkům a samozřejmě ulití ze školy. :-) 

Karolína K., 9. B

Hrálo se celkem 16 utkání. Každý tým zahrál 3 zápasy a jeden pak o umístění. Jeden zápas trval 12 minut. Na turnaj se chodili koukat i ostatní žáci společně s vyučujícími. Halou se nesla příjemná atmosféra a všichni jsme si turnaj moc užily. 

Eliška P., 6. A

Líbilo se mi, že můj první zápas za školu byl povedený, sice náš tým byl 4., ale i tak jsem si to užil. Těším se na další utkání. 

Vojtěch R., 6. A

fl.png