Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Exkurze do Archeoskanzenu Trocnov – 6.A a 6.B

Exkurze do Archeoskanzenu Trocnov – 6.A a 6.BDatum konání:
23.5.2024

Ve čtvrtek 23.5.2024 jsme se vypravili na malý výlet do historie. Na cestu jsme se vydali vlakem. V půl deváté jsme dorazili do Borovan a odtud jsme po malé přestávce na rychlé doplnění zásob pokračovali pěšky do archeoskanzenu. Počasí nám přálo, a tak asi tříkilometrová procházka jarní přírodou byla moc fajn. Nejprve jsme si prohlédli památník Jana Žižky a pak už nás čekal naučný a zároveň i zábavný program o životě lidí ve středověku na přelomu 14. a 15. století. Prohlédli jsme si obydlí zemana, bezzemka, chalupníka i sedláka. Mohli jsme si vyzkoušet spoustu věcí – mlátit obilí, dobové zbraně a výstroj, roztočit káču, nabrat vodu ze studny, obléknout se do dobového oblečení apod. Každý z nás měl u sebe pracovní list, ve kterém si vždy po skončení jednotlivých částí mohl prověřit svou paměť a správně vyřešit zadané úkoly. Po skončení programu pro nás pracovníci parku připravili ohniště, a tak jsme si za odměnu mohli opékat buřty. Po vydatné svačince jsme se vydali na cestu zpět. Domů jsme dorazili po páté hodině, zdravě unavení a plní dojmů. Výlet se nám líbil. (fotografie)

Mgr. Ivona Hercegová a Mgr. Jana Šustrová

c84a9d11-83b4-446e-b912-43269a4a81cd.jpeg