Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > exkurze 6.A a 6.B do klášterů v Českém Krumlově

exkurze 6.A a 6.B do klášterů v Českém KrumlověDne 5.9. se žáci šestých tříd zúčastnili exkurze do klášterů v Českém Krumlově. Jednalo se o šablony 2.II/20 - Projektový den mino školu.
Exkurze začala opravdu velmi zajímavě – autobus měl velké zpoždění. Chvíli jsem přemýšlela, že exkurzi zruším. Ještě že jsem tak neučinila! Nakonec autobus dorazil, my jsme program stihli a byli jsme velmi spokojení. Stálo to opravdu za to. Děti se rozdělily do skupin po osmi. Skupiny se střídaly na prohlídce klášterů a v dílnách. Žáci se dozvěděli o slavných osobnostech spojených s kláštery klarisek a františkánů. Samozřejmě nejvíce byli vyzdvihováni zakladatelé řádu – František z Assisi a Svatá Klára. Nechyběli ani alchymisté a šlechtici. Samozřejmě žáky velmi zaujala pověst o lazebnici Markétě, která byla zavražděna Donem Juliem Caesarem - šíleným levobočkem Rudolfa II. Výklad byl veden velmi profesionálně a tak, aby žáky zaujal. Plnily i různé úkoly ve skupinkách. Také si mohli vyzkoušet řeholní oděvy. V dílnách si část žáků vyzkoušela kovářské řemeslo. Zjistili, že to není žádná legrace a fyzická kondice je opravdu nezbytná. Dívky se však nenechaly zahanbit a i ony si vykovaly krásné medailonky. Výroba mýdla také žáky zaujala a domů si odnášeli voňavé vlastnoručně vyrobené dárečky. V třetí dílně si žáci vyrobili tištěné pohlednice. Celkově se žákům program líbil. Dozvěděli se hodně zajímavých věcí a také se pobavili při výrobě v dílnách.

Mgr. Irena Procházková

bb.png