Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > exkurze 4.A a 4.B do Houbového parku v Roseči

exkurze 4.A a 4.B do Houbového parku v RosečiDne 4.9.2019 se žáci 4.A a 4.B zúčastnili exkurze do Houbového parku v Roseči u Jindřichova Hradce. Exkurzi jsme zorganizovali v rámci šablon 2II/20 - Projektový den mimo školu. V první části programu si všichni žáci prošli dvě poznávací stezky. Nejprve hledali v areálu parku stopy zvířat a do připravených kartiček zapisovali, o která zvířata se jedná. Podobně, v „botanické stezce,“ podle nápovědy určovali názvy bylin, stromů a keřů. Za správně vyplněné kartičky z obou stezek byly týmy žáků odměněny. Ve druhé části dopoledne se žáci rozdělili na tři skupiny. První měla za úkol složit puzzle s přírodní tématikou, druhá vybarvovala magnetky a třetí absolvovala komentovanou prohlídku muzea fosilií. Tyto činnosti se střídaly. Každý žák dostal zpracovaný materiál „Život kolem nás,“ který jsme využili v hodině přírodovědy k opakování učiva. Počasí nám přálo, i to přispělo k velké spokojenosti všech zúčastněných.

Mgr. Jana Palkosková, Mgr. Lenka Kovaříková