Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Dny evropského dědictví „Cechy a řemesla královského města Č.B. napříč staletími"

Dny evropského dědictví „Cechy a řemesla královského města Č.B. napříč staletími"Magistrát města České Budějovice vás všechna srdečně zve na: Dny evropského dědictví „Cechy a řemesla královského města Č.B. napříč staletími"

v rámci nichž je možné si zdarma prohlédnout vybrané historické objekty a dozvědět se spoustu zajímavých informací o historii, řemeslech i architektuře. Na komentované prohlídky a přednášky je z kapacitních důvodů potřeba bezplatná vstupenka.

Rezervace těchto vstupenek probíhá na https://www.cbsystem.cz/cs/akce/d/18-09-2021/1 a vyzvedávají se na Turistickém informačním centru českobudějovické radnice, jejich počet je omezený.

Podrobnější informace a program najdete zde: BROŽURA EHD 2021, LETÁK SOUTĚŽ 2021 

K prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 budou návštěvníci určených prostorů povinni používat ochranné prostředky dýchacích cest (nos, ústa) a dodržovat všechna mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky.

 

Soutěž pro děti a mládež do 16 let

Odbor památkové péče Magistrátu města České Budějovice ve spolupráci s Národním památkovým ústavem v Českých Budějovicích vyhlašuje pro podzimní sezónu 2021 již 12. ročník vědomostní soutěže pro děti a mládež do 16 let – jednotlivce i kolektivy. Soutěž bude probíhat od 18. 9. 2021 do 31. 12. 2021.

Tématem letošního ročníku soutěže jsou technické památky města Českých Budějovic. Vědomostní soutěž je zaměřena na vodní, dopravní, průmyslové a jiné technické památky města Českých Budějovic. Pracovní listy k soutěži  najdete v Turistickém informačním centru českobudějovické radnice, přihlášku do soutěže a další informace najdete od 18. 9. 2021 na webových stránkách odboru památkové péče Magistrátu města České Budějovice (https://www.c-budejovice.cz/opp).

Jestli Vás téma letošního ročníku zaujalo a Vaše děti se do soutěže zapojí, přejeme jim spoustu zábavy a zajímavých zážitků při poznávání technických památek.