Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Den stromů 2021 v Písku

Den stromů 2021 v PískuTradiční podzimní akce Dendrologické zahrady nabídla žákům možnost dozvědět se zábavnou formou zajímavosti o stromech a přírodě kolem nás. 

Co stromy k životu potřebují? Známe jejich přátele a obyvatele? Jaký je význam stromů pro přírodu a pro člověka? To vše jsme se dozvěděli během zábavného i poučného putování zahradou, letos na téma „Ze života stromů“.

Mgr. Lenka Vondrášková

Tereza Vlažná a Sára Novotná (4.B) :

V pondělí 18.10.2021 jsme společně se 4.A jeli na výlet do Písku. Tam jsme navštívili střední lesnickou školu s programem DEN STROMŮ. Na školní zahradě bylo několik stanovišť s různými úkoly. Jeden z úkolů bylo například zjistit výšku stromů. Strom jsme měřili věcí podobnou dalekohledu. Další úkoly byly sledování koruny stromů pomocí zrcátka, poznávání stromů podle listů a další. Po splnění úkolů jsme se šli podívat na nejstarší kamenný most. Také jsme navštívili cukrárnu, kde jsme si každý koupili nějakou sladkost. Výlet byl super a počasí nádherné.

 Natálie Králová (4.A):

Dne 18.10.2021 jsme jeli na výlet do Písku. Byla tam různá stanoviště a i se zvířaty. Na posledním stanovišti jsme sázeli strom. Nejvíce se mi líbilo stanoviště, kde byli tři pejsci. Cestou k autobusu jsme navštívili cukrárnu. A poté jsme jeli zpět do školy. Tento den se mi moc líbil.