Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Balóny a malované dýně ve 3.B

Balóny a malované dýně ve 3.BBALÓNY

Po prázdninách jsme si ve třídě III.B vyprávěli zážitky z prázdnin. Jedním z nich byl i let balónem. Téma balónů všechny tak zaujalo, že jsme se domluvili na výrobě vlastních. Nejprve jsme vyplétali papírový balónový koš pravou košíkářskou metodou, ke které bylo potřeba velké zručnosti a trpělivosti. Poté jsme z brček sestavili konstrukci k balónovému koši. Po nafouknutí různobarevných balónků celý výtvor dotvořila lana z vlny, tudíž mohly naše balóny konečně vzlétnout do nebes naší třídy.

MALOVANÉ DÝNĚ

S příchodem podzimu začaly děti ze  III.B přinášet to třídy své vypěstované dýně nejrůznějších tvarů. V hodinách výtvarné výchovy se měli žáci možnost poprvé seznámit s technikou práce s akrylovými barvami. Používali jsme i akrylové fixy pro následné konturování vznikajících obličejů našich dýní. Některá dýně byla zamračená, jiná strašidelná a další zase veselá. Výsledkem byli žáci nadšeni i pobaveni. Na závěr byly dýně zvěčněny za slunečného podzimního počasí na školní zahradě a nyní nám zdobí naši třídu.

Mgr. Dana Vojtová

b a d.png